ریوایس ریوایس .

ریوایس

حاج احمد طاهری + حافظ قرآن کریمبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۸:۴۵ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

«مشاری العفاسی» قاری کویتی و کارهایش

«مشاری العفاسی»، قاری ممتاز و نغمه‌سرای معروف کویتی با اعلام خبر تهیه نماهنگی موسوم به «طوفان قاطعیت» و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی، به‌نوعی اذعان کرد که با ائتلاف عربی علیه یمن هم‌پیمان شده است.

این اقدام العفاسی با واکنش بسیاری از طرفدارانش مواجه شد؛ از جمله انتقاده‌های وارد شده به او عبارتند از: «شیخ العفاسی اگر در مسجد می‌‌ماند و دعا می‌کرد، بهتر از حضور در تبلیغات تجاری جهت کسب شهرت بود»، «اسرائیل برحذر باش چراکه اگر عرب‌ها به خشم آیند یمن را بمباران می‌کنند»، «بهتر است که قاری قرآن باقی بمانی!»، «قاریان مسلمان، بر سر مسلمانان بمب می‌افکنند و از خود در شبکه‌های تلویزیونی، شوی عرفانی و اخلاقی می‌گذارند! مشاری بن‌راشد بن‌غریب بن‌محمد بن‌راشد العفاسی، امام جماعت و خطیب مسجد بزرگ کویت و خطیب وزارت اوقاف و امور اسلامی در این کشور و صاحب نخستین شبکه ماهواره‌ای اسلامی شخصی موسوم به «قناة العفاسی» است. وی فعالیت خود را با قرائت قرآن و سرودهای قرآنی و اسلامی آغاز کرد و از قاریان برجسته و مبتهلان کشور کویت است. او بر احکام تلاوت، تجوید و قراءات بسیار مسلط و دارای صوت دلنشینی است. مشاری العفاسی در 5 سبتامبر 1976 در کویت متولد شد و دارای دو فرزند دختر است. مشاری العفاسی در کالج قرآن و علوم اسلامی دانشگاه اسلامی الازهر مصر تحصیل کرده و در به قرائات ده‌گانه مسلط بوده و مدرک استادی از این مرکز را دریافت کرده است. او توسط شماری از دانشوران قرآن تأیید شده و نزد برخی قاریان معروف نیز قرائت کرده است. در اکتبر سال ۲۰۰۸ العفاسی برندهٔ نخستین اسکار خلاقیت عرب در مصر شد.

نگاهی به فعالیت‌های قرآنی العفاسی

العفاسی در فاصله سال‌های 1992 تا 1994 میلادی حافظ کل قرآن کریم شد. از جمله اساتید وی می‌توان به حصری، محمد صدیق المنشاوی، مصطفی إسماعیل و عبدالباسط عبد‌الصمد اشاره کرد.او توانست مدارک قرآنی بسیاری از قاریان بزرگ کسب کند؛ مدرک قرائت «عاصم بن ابی النجود» از شیخ عبدالرحمن رضوان الشرقاوی، مدرک قرائت به روایت «حفص از عاصم» از شیخ احمد عبدالعزیز الزیات و نیز مدرک شفاهی از شیخ ابراهیم السمنودی از جمله این افتخارات است.همچنین العفاسی داوری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در آمریکا، فرانسه، چچن، امارات و عربستان و نیز نظارت بر پروژه‌‌های دانشجویی قرآنی در انگلستان را در کارنامه کاری خود دارد.وی در زمینه تجوید، قرائت قرآن و نغمه‌های دینی آثار صوتی و تصویری گوناگونی را ارائه کرده و مشهورترین نغمه‌های او موسوم به «یا رزاق» و «رحمن یا رحمن» است که در کشورهای مختلف اسلامی با استقبال چشمگیری مواجه بوده است.

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۸:۴۵ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

آنچه از «عبدالرحمان السدیس» انتظار نمی رفت.

به نام خدا

حدیث من ز مفاعیل و فاعلات بود

من از کجا حدیث سر مملکت ز کجا

البته بنده با این کارها ، نه کار داشته و ندارم ولی یادش بخیر با سدیس چه روزها که نگذراندیم و چه فصل ها که به یاد او سپری نکردیم.

حال سیاست و جدایی بین ما و او بین ما و طبلاوی و خیلی های دیگر.

« عبدالرحمان السدیس امام جماعت مکه، طی سخنانی گستاخانه ، تئوری اصلی عربستان و وهابیون را که همواره از سوی سعودی های تکذیب می شد، را اعلام کرد و گفت: عربستان باید از صلاح الدین ایوبی الگو بگیرد و ابتدا با ایران و شیعه بجنگد. جنگ ما با ایران و فرقه شیعه است، جنگی بین سنی ها و شیعیان. 
به گزارش ابنا، جنگ ما با شیعیان جنگ بین ایمان و کفر است. ما با ایران و شیعه می جنگیم، چراکه آنها به ما اتهام وارد می کنند. ما باید از صلاح الدین الگو بگیریم که پیش از جنگ با مسیحیان و یهودیان با شیعیان جنگید.»برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۸:۴۴ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

سیزده بدر 94

به نام خدا

سال جدید شروع میشه با هدیه های ژانویه.....

از خصوصیت 13 بدر امسال این بود که اکثر اونایی که در روز سیزده توی آفتاب بودن سوخته بودن. و معلوم بود که عین پولدار و یا با کلاسا نبودن که کلاه بزارن و یا توی یک باغی لم بدن.

یکی دیگر از خصوصیات روز سیزده در ایران ، خوردن و خوردن است. ناهاری و یا میوه ای و یا تخمه ای ، کبابی ، جوجه ای .....

لم دادن و خوابیدن مردان ایرانی دیگر خصوصیت این روز است... انگار خر آنها را زمین زده است.

آشوب و بلوا و  گوش کردن ب صدای خیلی بلند به نوارهای خیلی غیر مجاز از دیگر خصوصیات این روز است.

از دیگر خصوصیات این روز اذیت کردن دیگران و هر حرفی زدن به هر شخصی است و از قدما به ما رسیده : دروغ روز سیزده واجب که بلکم از اهم این روز است.

و خیلی چیزهای دیگر....برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۸:۴۳ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

جامی و سوگ نشستنش.

زیر گل تنگدل ای غنچـة رعنا چونی؟

بی تو ما غرقه به خونیم تو بی ما چونی؟

سلک جمعیت ما بی تو گسسته است ز هم

مـا که جمعیـم چنینیم تـو تنها چونـی؟

بر سر خاک توام ای که از این پیش مرا

بـوده ای تـاج سـر امروز ته پـا چونی؟

بی تو بر روی زمین تنگ شده بر من جای

تو که در زیرزمین ساخته ای جا چونی؟

مـی شـود دیـدة بینـا ز غبـاری تـیـره

زیـر خـاک آمده ای دیدة بینـا چونی؟

خورد غم های توام وه که خیال تو گهی

می نپرسـد که در این خوردن غم ها چونی؟

رو به صحرای عدم تاختی از شهر وجود

مـن از این شهر ملولم تو به صحرا چونی؟

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۸:۴۳ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

درباره مرگ.....

به نام خدا

ما اصلا در مورد مرگ با یکدیگر صحبت نکرده بودیم. اصلا مرگ برای چنین آدمی غیر قابل و تصور است، هر چند حتمی. گاهی اوقات انسان از اینکه باید از جامعه جدا شده و برود ؛ دیوانه کننده می شود. به دایی غلام میگفتم این همه ما با هم شوخی داشتیم و از هر باب صحبت می کردیم ولی از مرگ نه.

ناراحتم که حتا عمو دیگر به خواب ما نمی آید........برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۸:۳۲ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

حجت اله یاوریان نیاز

به نام خدا

روزانه با حجت نزدیک به 10 ساعت با هم هستیم. خودش یک زندگی است. بهترین نیروی خود در رسته مورد نظرش است. از حجت چیزهای زیادی یاد گرفته ام. 8سال از من بزرگتر است. با ته لهجه ی ترکی. اهل اطراف همدان. کار کردن با ایشان راحت است. در خیلی ادارات و جاهای مختلف کاری همکار نقش بسزایی در آینده ی روانی و اعصابی آدمیزاد دارد. اگر برود روی خط اعصاب همکار خیلی بد میشود. الحمداله که قدر این نعمت را باید دانست.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۷:۴۸ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

جشنواره موسیقی فجر همدان 92

به نام خدا

در مورد اینکه هر شخصی دوست دارد که خودش را مطرح کند، امری بدیهی است. یادم می یاد که سال گذشته که جشنواره موسیقی فجر همدان را از نزدیک میدیم آرزوی شرکت را در آن داشتم ولی با کدام داشته ها؟

امسال هم که برگزار شد ؛ کار تمام دنیا با تمام بهانه های روزگار روی سرمان ریخت تا  بالاخره موفق نشوم از این فستیوال جالب که با حضور گسترده مردم شریف همدان تشکیل شده بود بروم. خیلی دوست داشتم که در جمعیت باشم و از خواندن و نواختن دوستان لذت ببرم ولی نشد. حتما خیر بوده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۷:۴۷ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

یک شعر خیلی با صفا.

با اینکه مدتی است از دنیای شعر و شاعری دور افتاده ام؛ اما شاید یک دوبیتی، یا رباعی یا نمیدانم چهارپاره (که آخر  هم فرق این سه معقوله را ندانستم و نمیخاهم که بدانم) ذهنم را مشغول به خود کرده است. آن هم 4 مصرع بزرگوارانه از استاد شفیعی کدکنی است. شاید اگر شیعه بخواهد برای خود تعریفی قایل شود در همین اشعار نهفته شده است. شعری استخوان دار و چقر و با نفوذ.

حسرت نبرم به خواب آن مرداب

کآرام درون دشت شب خفتست

دریایم و نیست باکم از طوفان

دریا همه شب خوابش آشفته است.

البته مصرع دوم را هم خوب نمیتوانم قرائت کنم و هم معنای آن را درست نمیدانم ؛ اگر رفقا و دوستان لطف کنند راهنمایی کنند متشکر خواهم شد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۷:۴۶ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

«راست پنجگاه»

به نام خدا

اینکه چقدر حرف پشت سر دستگاه نازنین «راست پنجگاه » هست بماند....

اینکه برای آموزش آن اساتید چقدر ناز و کرشمه و قر و ادا درمی آوردند و درمی آورند.... این هم بماند.

اینکه در تعزیه صدای پیغمبر باید در راست پنجگاه باشد این هم بماند.

اینکه بچه ای که در هنگام خواب اذیت میکند و برایش باید لالایی در راست خاند این هم بماند.

.........

استاد یک ردیف خوانی در «راست پنجگاه» بسیار زیبا دارند که ابتدای آن خیلی شیرین و قوی است. شعریست از حافظ و شده عجین با ما و زبان حال این روزهای این حقیر.

حسب حالی ننوشتی و شد و ایامی چند

محرمی کو که فرستم به تو  پیغامی چند

ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید

هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۷:۴۶ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)