ریوایس ریوایس .

ریوایس

تستسترونهای فعال

آن روزها میخواستم دنیا را فتح کنم. پر از کارهایی که هیچ کدام تمامی نداشت. هیچ چیز نمی توانست جلوی اراده ی مرا بگیرد. به قول «هادی نظری» تستسترونها در اوج شکوفایی و بلوغ بودند. هر روز زیبا و پر از خبرهای خوب بود. الان که فکر میکنم با خودم میگم؛ چه کارهایی که نیروی جوانی می تواند انجام دهد و ما از آن غافل هستیم. وقتی روی زمین راه می رفتی باد غرور مستمان میکرد و به قول «جلوه فرد» یکی دو متر از زمین فاصله میگرفتی و در هوا راه میرفتی....حتی یاد دیروز هم به خیر باشد که چنان با شتاب عبور کرد که هنوز مزه مزه اش نکرده بودیم که غیب شد.

نوشتم برای این عکسبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۱۳ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

اساتید همدان/ استاد دهقان و حاج آقا طاهریبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۱۲ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

استاد محمد رضا پورزرگری/ در همدانبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۱۱ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

اساتید پایتخت نشین قرآنی در همدان (تابستان 95)

در تابستان 95 با ورود قاریان متبحر پایتخت نشین و .... در همدان به مناسبت مسابقات قرآنی دانش آموزان سراسر کشور، قریب به 20 نفر که در نوع خود بسیار جالب بود، چیزی که واقعا علیرغم اینکه همدان اساتید مجربی دارد ولی هرگز چنین خاطره ای را به خود نخواهد دید. اما حیف که هیچ استفاده ای از این نعمت عظیم نشد. ولی دوستان بنده حد مطلوب را به جا آوردند....برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۱۰ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

مطلبی در مورد مقام راست پنجگاه:

یادم هست که از مقالاتی که به رشته تحریر درآمده بود (فکرکنم توسط استاد فراهانی) در مورد راست پنجگاه گفته بودند:

 در تعزیه وقتی کسی گوینده ی صدای پیامبر (ص) باشد، باید در دستگاه راست و پنجگاه این مطلب را ادا نمایند. حتمن به خاطر حسی که به انسان دست می دهد ، صمیمیت ، درستی ، صداقت و گرمی و... برای خودم هم جالب بود وقتی گفته بودند این دستگاه را اساتید در ابتدا به هنر آموزان آموزش نمیدادند تا فرد قابلیت پیدا کند و....برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۰۹ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

ترکیبات قرآنی و الحانی جالب

ترکیبات جالب و خواندنی در تلاوت قرآن و حتا در موسیقی عرب:

اساتید این فن نام نهاده اند به شرح ذیل:

شوق طرب: ترکیب مقام کرد و صبا را شوق طرب گویند.

فرحفزا: ترکیب نهاوند و کرد را فرحفزا نام نهاده اند.

طرز نوین: ترکیب مقام کرد و حجاز را طرز نوین گفته اند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۰۹ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

روزهای پاییزی همدان و سپید پوش شدن قله الوند.

 

دیشب آنقدر سبک شده بودیم که در آسمان ها سیر میکردیم. مگر ممکن است آدمیزاد اینقدر بهش خوش بگذرد. دیگه اصلا غصه معنا نداشت. همه ی آن چهل یا پنجاه نفر روی زمین نبودند. در منزل آقای سیفی عزیز. امیر حسین مرتضوی میخاست بخواند نمیدانم چه شد نخاند. همه چیز برای پرواز مهیا بود در آن دو ساعت. همه بودند. آقای فرازمند، رنجبران( به من گفت تک پر شدی) ، و خیلی های دیگر . حتا کیوان هم آمد با من قهر کرده بود چند ساعتی.

استاد ساعد که آمد رنگ هایجدید به ما اضافه شد. چه محضر گرمی دارد این جوان خوش چهره . برق چشمان آقای ساعد شبیه خیلی از مردان و بچه های جلسه قرآن بود. گویا این برق چشم رادیده بودم  . در کجا نمیدانم. چقدر شفاف و درخشان . مثل یاقوت. مثل چشمان محمد طهوری از عشق می بارید.

استاد علیزاده هم بود. یک لحظه احساس کردم به تمام آرزوی های دوران بچگیم رسیده ام و آن در کنار حاج آقای علیزاده بود. سرم به آسمان میخورد. چقدر ثروت مند شده بودم یک طرف حاج آقا علیزاده و طرف دیگر محمد جواد و حاج آقای ساعد. مگر یک انسان می تواند اینقدر بزرگ و سرحال شود.

دیشب در بالای قله الوند برای اولین بار در آبان ماه95 برف نشست. حتا الوند هم خوشحال بود. ما شاید در انتهای شهر همدان در گوشه این جهان نشسته بودیم ولی به قول کیوان در بهشت هم چنین جایی به انسان نمیدادند.

همیشه دوست داشتم به حسین سیفیان یک کادو خوب دهم و از آنجا که دل خیلی پاک و صادقی دارد کادوی قشنگی فکر میکنم به او اهدا شد.

حاج آقای رنجبران در این چند ماه قله های عشق را به خوبی طی کرده و این را از نگاه های او میتوان دریافت. او هم مثل سید مهدی مرتضوی از ما جدا شده و فاصله های را با شور طی میکنند . عین امیرحسین گرد راه آنها را میبینم.

چقدر دیشب خوش ماند و خوش سپری شد. آقای مهدی ساعد عشق ماست و دیشب افتخار داد. حتا آقا مرتضا هم لذت برد....برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۰۸ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

پاییز در همدان

هوای همدان دارد بارانی می شود و یکی از دل انگیز ترین روزهای پاییزی را داریم شروع می کنیم. از دهم آبان به این طرف برگ های درختان در همدان شروع به ریختن می کند و مردم دیگه لباس های گرم می پوشند . دیگه عموم خدا بیامرز هم نیست که با هم بریم تو هوای پاییزی همدان و یا ملایر و باران بیاد و نوار گوش کنیم. خدا رحمتش کند. روزها چقدر زود سپری می شوند و من همش بی خیالم . گاهی وقتها کار به آدمیزاد زور میگه ولی به آقای جلوه این کاره همیشه هستش. نوشتن هم سخت شده ولی حیفیم آمد توی این هوای عالی چیزی ننویسم. جواد علیزاده ی عزیز این روزها در بهترین موضع قدرت قرار گرفته و می توان دیگر به او اطمینان کرد. یعنی از ماه رمضان امسال دیگه بیشترشناختمش ، اونجا که کامرانی اذیت می کرد و آقا جواد با سختی جواب آن جوان خوش سیرت را می دارد. امیرحسین خان مرتضوی سادات هم بزرگی میکند و دیگه از دور دستها میبینمش که ازما سبقت میگیرد و میرود ، خوش بتاز ای جوان خوش نام. حاج حسین سیفی هم خیلی خوشحالم که بیشتر با این مرد الهی آشنا شدم. حاج حسین به روز به روز است و به نظرم مسائلش اگر حل شود، خیلی از تهرانی ها و مشهدی ها باید بیان پیشش و درس ها بگیرند. خیلی خوشحالم که در منطقه ما اینقدر دوست خوب و خوش دارم. هر هفته از حاج حسین رنجبران که مانند برادر بزرگ ماست استفاده می کنیم و اینکه همیشه پایه و آماده است از این مرد بزرگ لذت می برم. مهدی مرتضوی جوان صبور و متین نیز جای خیلی زیادی برای کار کردنروی خودش دارد و ان شاا... به مطلوب خویش نیز می رسد . البته خاطره ای از سید مهدی مرتضوی دارم که تقریبا 12 یا 15 سال دیگر به شرط حیات برای خودم برایش تعریف میکنم.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۰۷ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

فرارسید پاییز ...

به نام خدا

شهریور ماه ، روزهای پر برکتی دارد و من به شهریور ماه خیلی علاقمندم. تولد جمال میرزایی هم در همین 20 شهریور هست. دیگه روزهای آخریست که میشه توی پارچ آب یخ ریخت و یا نوشابه را با یخ خورد. یک جعبه نوشابه ی قدیمی سیاه و زرد از حمید کیوان گرفت که به مروز  با احسان غفاری بخوریم. هیچ چیزبه اندازه نوشابه گوارا نیست. قدیم با کماج میخوردیم. دیشب از دور امامزاده عبدا... که پیاده رد میشدم دیدم یک عده از رستوران صندلی ها را بیرون کشیدن و در انزار نوشابه و ساندویچ میخورد. کلی صفا میکردند. یادم افتاد قدیم نوشابه و کماج را با هم میخوردیم. مزاجم کمی گرفت. یاد روزهای تابستان بخیر و با شتاب به سوی روزها خوب آینده.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۰۷ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)

سید امیر حسین مرتضوی / یار قدیمی

به نام خدا

سید عزیز از آنهایست که دیگر میشود - بیشتر از قبل به او اطمینان کرد. پخته و پروریده برای کارهای بزرگ آفریده شده است. همهچیز تمام است. دیگر میشود لقب دوست واقعی به او داد. هیچ وقتدوست نداشتم کسی را به خلوت درون خودم راه دهم - حتا احسان را- ولی از امروز دوست دارم او مرا تحویل بگیرد و حرفها درگوشی به هم بزنیم. دلم برایش تنگ شده . شاید ده تا خانه بیشتر با هم فاصله نداریم ولی خیلی دلم در این چند روز برایش تنگ شده است.چقدر خوب است آدم کسی را برایخوب بودن و اصل دوستی دوست داشته باشد.

سید امیر حسین یک مربی واقعی است. یک قاری شش دنگ و کوک شده است. گاهی وقتا فکر میکنم ، من که چند سال از او بزرگترم- خیلی مانده است به او برسم. حتا تازگی ها مهدی و میلاد امیر خانی هم اینجوری شدن. خیلی بزرگ شدن در راه معرفت و خود شناسی. راستش به آنها حسادت میکنم و البته افتخار.

امیر حسین خانواده بزرگ و خوبی دارد. پدر ساده و خوش برخوردش و محبتهای کل خانوادشان به ما. برای کوچه ی ما برکت در وجود اینهاست. کاش سید ادعای نبوت کند تا به او ایمان بیاورم و در راهش جهاد کنم. چقدر خوب است یک نفر اینقدر خوب باشد. البته که مهرداد غلامی هم در معرفت و حتا هادی نظری به او خیلی نزدیک میشوند . ولی سید چون سید است یک رنگ و بویی دیگر دارد. واقعا که چقدر خوب است انسان بتواند احساسات خودش را بیان کند و چقدر سخت که نتواند....

سید را دوست دارم و از اینکه چنین دوستانی دارم به وجود آنها افتخار میکنم.

این روزها مشغول تربیت چند نفر از قاریان آینده دار خطه ی مدنی است. خوش به حالش.... از پشت سر کارهایت را دنبال میکنم اقا سید گل............

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۹:۰۵ توسط:حسن موضوع: نظرات (0)